Friday, January 6, 2023

big northern

Byron at Rock Falls, 7:00

Rockford Christian at Oregon, 7:30

Rockford Lutheran at North Boone, 7:00

Catholic League – Blue

Leo at Loyola, 6:30

Central Suburbs – North

Niles North at Vernon Hills, 7:00

Mid Suburban – South

Glenbrook North at Glenbrook South, 7:00

Maine South at Evanston, 3:00

Niles West at New Trier, 7:00

Chicago Prep

Christ the King at Holy Trinity, 7:00

do can

Wheaton North at Geneva, 6:00

du page valley

Naperville Central at DeKalb, 7:00

Naperville North at Metia Valley, 7:00

Waubonsie Valley at Newqua Valley, 7:00

east suburban catholic

Bennett at St. Patrick’s, 7:00

Juliet Catholic at Carmel, 7:00

Marist at Nazareth, 7:00

Notre Dame at St. Viator, 7:00

fox valley

Burlington Central at Cary-Grove, 7:30

Illinois Central Eight

Hersher on Streeter, 6:45

Lisle at Wilmington, 7:00

Manteno at Peyton, 7:00

Reed-Custer at Coal City, 6:45

independent School

Francis Parker at Northridge, 6:00

University High at Morgan Park Academy, 4:30

interstate eight

Morris at Plano, 7:00 PM

Ottawa at LaSalle-Peru, 7:00

Sandwiches in Rochelle, 7:00

Sycamore at Keeneland, 7:00

kishwaukee river

Johnsburg at Harvard, 7:0

little ten

Hiawatha at DPU, 7:00

Indian Creek at Newark, 7:00

Leland at Lamoille, 5:30

Hinckley-Somonauk at Big Rock, 6:45

Metro Suburban – Blue

Chicago Christian and Timothy Christian, 7:30

IC Catholic at St. Francis, 6:45

Metro Suburbs – Red

Elmwood Park at St. Edward’s, 7:00

McNamara at Westmont, 7:30

Ridgewood at Aurora Central, 7:30

Mid-Suburban – East

Buffalo Grove at Wheeling, 6:00

Hershey on Prospect, 6:00

Mid-Suburban – West

Hoffman Estates at Barrington, 6:00

Palatine at Fremd, 6:00

Schaumburg at Conant, 6:00

NIC – 10

Freeport at Belvidere North, 7:30

Harlem at Jefferson, 7:15

Honongah at Auburn, 7:30

Rockford East at Boylan, 7:15

north suburban

Lake Zurich at Lake One, 7:00

Stevenson at Zion-Benton, 7:00

Waukegan at Warren, 7:00

Northeast Athletic

Harvest Christian at Our Lady Sacred Heart, 6:00

Alden-Hebron at Schaumburg Christian, 7:30

River basin

Donovan on the three-pointer, 7:00

Gardner-So. Wilmington at Beecher, 7:00

Grace Christian at Clifton Central, 7:00

Grant Park at The Moment, 7:00

Illinois Lutheran at St. Anne’s, 7:00

South Suburbs – Red

Eisenhower at Oak Lawn, 6:30

Reavis on Richards, 1:30

south country

Bloom in Crete-Mone, 6:00

Kankakee at Thornwood, 6:30

Thornridge at Rich, 6:30

Southwest Prairie – Crossover

Minooka at Joliet West, 6:30

Oswego at Plainfield Central, 6:30

Oswego East at Romeoville, 6:30

Plainfield North and Plainfield East, 6:30

West Aurora at Plainfield South, 6:30

Yorkville at Joliet Central, 6:30

Southwest Suburbs – Crossover

Bolingbrook at Andrew, 6:00

Homewood-Flossmoor at Bradley-Bourbonnais, 7:

Lockport at Stagg, 6:00

Sandberg at Lincoln-Way Central, 6:30

TRI-COUNTY

Henry-Senchwin at Dwight, 7:00

Roanoke-Benson at Marquette, 7:00

Seneca at Lowpoint-Washburn, 7:30

The Woodland at Putnam County, 7:00

upstate eight

Glenbard East at Elgin, 7:00

Glenbard South at Streamwood, 7:00

Larkin at Bartlett, 7:00

South Elgin at East Aurora, 6:30

West Chicago at Fenton, 7:00

West Suburbs – Gold

Hinsdale South at Edison Trail, 7:30

Morton at Proviso East, 6:00

Willowbrook at Leyden, 6:00 (west)

West Suburban – Silver

Downers Grove North at Lyons, 6:30

Oak Park-River Forest at Proviso West, 6:00

York at Glenbard West, 7:30

non conference

Amboy at Earlville, 7:00

Christian Life at Christian Liberty, 7:30

Dixon at South Beloit, 7:00

Downers Grove South at Hinsdale Central, 7:30

Harlan at St. Francis de Sales, 5:00

Lake Forest Academy in Latin, 6:00

Legal Prep at Providence-St. mail, 5:00

Unity Christian, Lycee Francais at 6:00

Marengo at Huntley, 7:00

Marion Catholic at Taylorville, 7:00

Midland at Lexington, 7:00

Ogden at Dunbar, 3:30

Orr at Fenwick, 6:00

Pritzker at Chicago Academy, 10:00

Raby at Amundsen, 1:00

Richmond-Burton at Crystal Lake Central, 7:00

St. Charles East at Marmion, 7:00

Wauconda at Dundee-Crown, 7:00

Erie Cathedral Prep (PA)

De La Salle vs. Cathedral Prep (PA), 7:30

La Porte Civic Auditorium (IN)

Simeon vs. Indianapolis Cathedral (IN), 4:00 PM

regeneration

3rd Place, 12 noon

Championship, 1:45



#High #School #Basketball #Fridays #Scores

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *