Saturday, January 7, 2023

to shop

Batavia at St. Charles East, 6:00

Lake Park at Wheaton-War. South, 7:00

St. Charles North at Glenbard North, 6:00

east suburban catholic

Marist at Bennett, 7:00

NIC – 10

Rockford East vs. Guilford at Rock Valley, 5:45

Auburn vs. Jefferson, at Rock Valley, 7:45

North Lake County

Grant in Wauconda, 4:30

Grayslake Central at Round Lake, 12:00

Grayslake North at Antioch, 1:00

The Lakes in North Chicago, 5:00

West Suburban – Silver

Hinsdale Central at Downers Grove North, 4:45

non convention

Alden-Hebron at Faith Christian (WI), 4:00

Bradley-Borbonnais at Plainfield North, 2:30

Butler at Jacobs, 12:30

Byrne at Aquin, 2:30

Chicago Christian at Ileana Christian (IN), 6:30

Cole City at Morris, 6:45

Crete-Monee at Providence, 2:30

Christo Ray-St. Martin at HRK, 5:45

Crystal Lake South at Woodstock North, 1:30

DeKalb at Champion Central, 4:30

Don Bosco (IN) at Yorkville Christian, 2:00

Donovan at Waterside, 7:30

Downers Grove South at Wheaton North, 3:30

East Aurora and West Aurora, 4:30

Elgin Academy vs Schaumburg at Now Arena, 2:0

Fasman Yeshiva at Ida Crown, 9:00

Gardner-So. Wilmington at Dwight, 7:00

Geneva at Hampshire, 4:00

Gooseberry at the Stag, 11:30

Hiawatha at Ashton-Franklin Center, 4:00

Hinsdale Adventist at Cristo Rey, 7:30

Hinsdale South at New Trier, 1:15

Iroquois West at Hersher, 7:00

Johnsburg at Belvidere North, 4:00

Joliet Catholic at Pontiac, 2:30

LaSalle-Peru at Mendota, 4:30

Lincoln-Way West at Argo, 4:30

Marion Central at Carmel, 5:00

McHenry at Dixon, 2:00

McNamara at St. Francis de Sales, 4:30

Naperville Central at Lockport, 6:30

Oak Park-River Forest at Loyola, 3:00

Plano at Somonauk, 7:30

Riverside-Brookfield at Nazareth, 2:30

Romeoville at Montini, 7:00

St. Francis in Marmion, 6:00

Taft at Metia Valley, 2:30

Timothy Christian in Christ the King, 2:00

Von Steuben at Fenwick, 6:00

Mount Carmel, Waubonsie Valley at 6:00

Willowbrook at Proviso West, 6:00

Wilmington at Grant Park, 1:30

Serena in the Woodland, 2:30

Woodstock at North Boone, 7:00

York at IC Catholic, 7:30

Clinton

Seneca vs. Peoria Christian, 1:30

de paul

DePaul vs. Lake Forest, 12:00 PM

St. Ignatius v Glenbrook North, 1:30

Brother Rice vs. Bolingbrook, 3:30

Joliet West vs. Rolling Meadows, 5:00 PM

Erie Cathedral Prep (PA)

De La Salle vs. Lincoln Park (PA), 7:30 E

excess

Highland vs. Notre Dame (Quincy), 9:30

Belleville East vs. Hillcrest, 11:00

Bloomington Catholic vs. New Madrid Central (MO)

East St. Louis vs. Staley (MO), 2:00

Sacred Heart-Griffin vs. Christian Brothers (MO), 3:

St. Rita vs. Chaminade (MO), 5:15

Imhotep (PA) vs. Simeon, 7:00

Vashon (MO) vs. Moline, 8:30

Hyde Park

Brooks vs. Francis Parker, 9:30

Gary Westside (IN) vs Longwood, 10:45

Thornton vs University High, 12:00 PM

Danville vs. Rich, 1:20

North Lawndale vs. Lemont, 2:40

Perspectives – Leeds v Lyon, 4:00

Hyde Park v Niles North, 5:20

Proviso East vs. Thornwood, 6:40

Bloom vs. Kenwood, 8:00

Lores College (IA)

Evanston v Hempstead (IA), 5:00 PM

rock falls

Winnebago vs. Newman, 10:30

Bureau Valley vs. Reid-Custer, 12:00 PM

Rockford Christian vs. Mercer County, 1:30

Erie-Prophetstown vs. Kewanee, 3:00 PM

Princeton vs. Rock Falls, 6:45

scheduled tribe. joseph-ogden

Beecher v Bismarck-Henning-RA, 11:00

Edison Trail vs Centennial, 12:30

Mount Zion vs. Bloomington, 2:00

Newton vs. Monticello, 3:30

University High (General) vs Tolono Unity, 5:00 PM

Nashville vs. St. Joseph-Ogden, 6:30

Kankakee vs. Notre Dame (Peoria), 8:00

taylorville

Marian Catholic vs. Common, 7:30



#High #School #Basketball #Saturdays #Scores

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *